gfbd202 600x600Kolejny Global Fatbike Day zbliża się tłustymi susami. Gdzie i jak można go spędzić w tym roku? 4 grudnia 2021 tłusta społeczność nie próżnuje i zaplanowała kilka wydarzeń.

Święto grubych kół to co roku dobra okazja do spotkania się we wspólnym gronie, omówienia przygód, oglądania rowerowego porno lub siebie nawzajem w dzikiej akcji. Można też dać sobie "po pysku" lub "w pysk", jeśli przyjąć założenie, że GFB ma dzielić społeczność tłustych kół lub ją łączyć. W ostateczności można spędzić ten wyjątkowy dzień z rodziną przed telewizorem zajadając się tłustym smalcem i podziwiając grube koła np. na YouTube. Każdemu wedle potrzeb i możliwości.

Niemniej najlepszą formą jest jednakowoż wspomniane wyżej wyjście na świeże powietrze i spotkanie z koleżankami i kolegami. W naszym kraju raju od kilku lat miłośnicy fatbajków spotykają się co najmniej w dwóch silnych grupach mniej lub bardziej prężnie działających na Fejsbuku.  

FATBIKE POLSKA - KOŚCIELISKO

Pierwsza ekipa skupiająca grupowiczów Fatbike Polska spotka się w tym roku w Kościelisku z bazą noclegowo imprezową zlokalizowaną w MTB Hostell. Impreza jest dwudniowa - sobota i niedziela, ale przyjechać można naturalnie w piątek - zwłaszcza dotyczy osób dojeżdżających z daleka.

MTB Hostell zapewnia swoim gościom wzięcie ciepłego prysznica i przebrania się, jak również wyżywienia - tutaj cytując organizatora: "można zamówić śniadanie, posiłek z dowozem lub upichcić coś swojego ( w MTB Hostel jest ogólnodostępna kuchnia ). W samym Hostelu zmieni się nas 39 szt a jeżeli okaże się że to za mało to mamy sprawdzone też miejscówki po sąsiedzku."
Fatbike Polska GFD

W trakcie tego wyjątkowego weekendu możecie spodziewać się:

 • w każdy dzień klimatyczny trip w Podhalańskim klimacie - w razie potrzeby stworzona będą dwie grupy: mocna i mocniejsza
 • dla chętnych szkolenie trialowo streetowych podstaw (stójka, piwoty, manual)
 • najtrajd dla chętnych i tych co się nie najeździli ????
 • uphill challange ! ????
 • wieczorna integracja: pochjlaj-party w MTB Hostel + ognisko & sauna

Impreza startuje w sobotę około godziny 10:00, zaś kończy się w niedzielę okolo godziny 15:00, co by każdy świętujący spokojnie wrócił do domu, mają już 0 promili w krwioobiegu. 

Fatbike Polska GFD 1

Organizatorzy Fatbike Polska zapraszają każdego, kto świętować GFD. Nie wiemy tylko czy starczy tyle miejsca jak się nagle pół polski zwali. Impreza jest darmowa - koszt to tylko nocleg. Nie macie tłustych kółek, ale chcecie sprawdzić je na żywo - piszcie na adres: hello@fat-bike.pl
Szczegołwy plan wydarzenia znajdziecie pod tym adresem: https://www.facebook.com/fatbikePL/photos/gm.1227738497720624/1884692081713822/
 
Społeczność fatbajkerów także skupia się także wokół komercyjnego organizatora Fatbike Przygoda Cały Rok, który od kilku lat organizuje różnego rodzaju "eventy" tudzież "tripy" na tłustych papuciach. Gościnnie wystąpi także zespół BWB Team ze swoimi tłustymi Toudiakami, które choć amelinowe to soli, błota i śniegu się nie boją. 
 
W tym roku ekipa FPCR zaprasza w Gorce do Kowańca (północna dzielnica Nowego Targu). Impreza  będzie toczyć się na tłusto wokół ruskiej banii :) przez całe dwa dni oraz okolicznych urokliwych domków. Planowana agenda imprezy (o ile uda się wszystkim na czas wydostać z gorącej banii):
Ruska Bania Gorce
1. Sobota:
 • jazda po Gorcach, Turbacz i okolice
 • Grill, morsowanie, sauna, ruska bania
 • góralska muzyka
 • jazda  noca 
 • biesiadowanie

2. Niedziela: 

 • jazda w Dolinie Chochołowskiej.
 • do zaliczenia Droga pod Reglami
 • Możliwa wizyta na Słowacji i zielonym Plesie.
 • Pożegnanie tych, którzy bedą w stanie się pożegnać :)

Domek pod Tama Gorce

Osoby zainteresowane mogą naturalnie dojechać już w piątek i bawić się na całego. Fatbike Przygoda Cały Rok wraz Fatbike Śląsk oferują możliwość wypożyczenia roweru w cenie 150PLN za dzień. Noclegi (o ile będą wolne miejsca) to 130 złociszy za domek o wysokim standardzie z grillem i lokalnymi produktami (cokolwiek to znaczy :D). W cenie jest także wspomniana wyżej ruska bania, sauna morsowanie pod wodospadem.

Czy oprócz tych dwóch "oficjalnych" imprez będzie coś się działo? Z pewnością - tu prośba do WAS - jeśli macie taką wiedzę, jesteście ogranizatorami takiej ustawki, to czem prędzej dajcie znać - osobiście dopiszę dane wydarzenie do listy "MUST BE" :)

Na świecie GFD Anno Domini 2021 będzie świętowane w tych miejscach (gdybyście mieli chęć się wybrać):

 1. Two Rivers, Wisconsin – https://www.facebook.com/events/944175872879056/
 2. Sudbury, Ontario – https://www.waldenmbc.ca/events/global-fat-bike-day-2021
 3. La Tremblade, Francja– https://www.facebook.com/events/583286276011269
 4. Baraboo, Wisconsin – https://www.facebook.com/events/362599002327682/
 5. Toledo, Ohio – https://www.facebook.com/events/1242478789597595/
 6. Lincoln Nebraska – https://www.facebook.com/events/1615943218753138/

(info ze strony Fat-bike.com)

Ja spędzę ten niezapomniany dzień na tłusto, z męskim rodzynkiem Leonem i jego przyczepką :), kto wie - może będzie chociaż tłusta kiełbasa i mus jabłkowy. HEJA!

 

Michał Śmieszek

 

Tagi odzież rowerowa Rocday test, bluzy rowerowe Rocday testRocday test, odzież Rocday opinieRocday opinie, odzież Enduro Rocday