os qr15 tune

Znany producent ultra lekkich komponentów firma Tune poinformowała o rozpoczęciu produkcji nowej osi w standardzie 15mm QR thru, która będzie kompatybilna z amortyzatorami RockShox, Fox, DT, Magura i Marzocchi.

Oś DC 15 wycinana jest z jednego bloku aluminium 7075, posiada rdzeń ze stopu Tytanu TiAl6V4, natomiast dźwignia zamykająca wykonana jest z włókna węglowego i działa poprzez mimośrodowe łożysko. Ponadto firma Tune wykorzystuje do smarowania odsłoniętych i wrażliwych na zbrudzenie powierzchni osi nową, opatentowaną technologię suchego smarowania. Smar stały stanowi tu dwusiarczek molibdenu (grafit), który zintegrowany jest z powierzchnią lakieru. Dzięki takiemu rozwiązaniu robocza powierzchnia jest sucha, odporna na zabrudzenia a dodatkowo pozwala na regulację dźwigni w pozycji zamkniętej.

TUNE DC 15 oś piasty QR 15

dc15 tune os qr15

Tune bardzo skutecznie zoptymalizował szybkozamykacz w celu zmniejszenia masy. Jak deklaruje producent waga DC 15 to zaledwie 45g. co pewnością będzie jednym z najlepszych wyników na rynku i to bez limitu wagi rowerzysty. Jak zwykle u tego producenta, w ofercie znajdziemy oś w wielu anodowanych kolorach. Cena 409,00 zł

SPECYFIKACJA

Materiał Aluminium 7075

Oś Aluminium 7075/ Titanium TiAl6V4

Dźwignia Karbon

System FOX/ DT SWISS/ Rock Shox/ Magura/ Marzocchi

 

dc 15 system

 

Tadeusz Pietrzak